W naszym sklepie znajdziesz lampy do pokoju dziecięcego w różnych kolorach i modelach, idealne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Stojące klasyczne lampki lub piękne wiszące oświetlą uroczy wystrój pokoju twojego maluszka. W kategorii lampek dla dzieci dostępne są również atrakcyjne sowy lub gwiazdki, które przytulnym ciepłym światłem sprawią, że maluch spokojnie zaśnie. 

Wybierz doskonały model, który stworzy przyjemny nastrój w dziecięcym pokoju, a dodatkowo będzie uniwersalny i funkcjonalny. Lampki dla mniejszych dzieci wykonane zostały w delikatnych pastelowych kolorach i pocieszającego ciepłego światła, aby maluch mógł poczuć się spokojny i bezpieczny. Spraw pociechę swojemu dziecku i znajdź idealne lampki do pokoju dziecięcego w naszym sklepie! Większe dzieci mogą wybierać spośród bardziej designerskich modeli. Wykonanych często w geometrycznych, ciekawych kształtach, z materiałów, które mogą dopasować idealnie do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Jakie oświetlenie pokoju dziecięcego wybrać, aby było bezpieczne i funkcjonalne?

Wybierając oświetlenie do pokoju Twojego dziecka kieruj się kilkoma wskazówkami a na pewno spełni oczekiwania zarówno Twoje jak i malucha pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa. Ważnym czynnikiem jest wiek dziecka, dla którego planujemy aranżację przestrzeni. Funkcjonalne oświetlenie może, ale nie musi być inne dla małego dziecka a inne dla nastolatka. Warto wybierać bezpieczne materiały – metal, naturalny rattan czy tworzywo sztuczne. W przypadku mniejszych dzieci nie najlepszym pomysłem będą lampy z kloszami wykonanymi ze szkła.  Ten delikatny materiał podczas zabawy może się stłuc i stanowić zagrożenie dla zdrowia pociechy. Dobrze zaplanowane oświetlenie do pokoju dziecka będzie umieszczone w kilku miejscach– centralnie oraz pomocniczo. W zależności od funkcji jakie ma spełniać główną lampę uzupełnij lampą na biurko oraz przy łóżku.

Dobrym rozwiązaniem są też lampy z możliwością regulacji kierunku padania światła. Funkcja ta pozwala dokładnie skierować strumień światła w miejscu gdzie jest potrzebne w danej chwili. Sprawdzi się to podczas czytania czy pisania.

Jakie są zalety lamp LED w pokoju dziecka?

Lampy dla dzieci w technologii LED są świetnym rozwiązaniem. Szczególnie w przypadku lamp stołowych – nie nagrzewają się więc dotkniecie nie spowoduje oparzenia gorącą żarówką. Modele ze zintegrowanym modułem LED często mają możliwość zmiany barwy światła oraz ściemniania co przyda się przy wykonywaniu różnych czynności. Jaśniejsze neutralne światło będzie świetne podczas zabawy lub nauki czytania a delikatniejsze i mniej intensywne pozwoli zrelaksować się przez snem. Dostępne są również opcje zmiany koloru światła. Będzie to zabawną ciekawostką dla Twojej pociechy.

Jakich żarówek użyć do lampek dziecięcych?

Wybierając oświetlenie z wymienną żarówką również pamiętaj o stosowaniu tych LEDowych. Oprócz wymienionych wyżej zalet lamp ze zintegrowanymi źródłami, oświetlenie LED jest energooszczędne i wygodne w stosowaniu. Nowoczesne rozwiązania stają się coraz bardzie bezpieczne zarówno dla użytkowników jak i dla środowiska. Żarówki w technologii LED oraz moduły zintegrowane mają bardzo wysoką żywotność i nie ma potrzeby częstej wymiany oraz generowania niepotrzebnej ilości dodatkowych śmieci. Żarówki wykonane w technologii LED nie nagrzewają się tak szybko i mocno jak te tradycyjne.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na materiał wykonania lamp nocnych?

Bezpieczeństwo powinno być priorytetem jeżeli wybierasz dziecięce lampki nocne.  Materiał, z którego wykonane jest dobre oświetlenie to podstawa tego założenia. Lampki dziecięce umieszczone blisko łóżka nie mogą mieć wystających elementów, szklanych dodatków oraz niskiej jakości użytych tworzyw sztucznych. Należy wziąć pod uwagę, że dziecko będzie w bardzo bliskiej odległości i często będzie miało kontakt z tym przedmiotem. Może często przestawiać i zmieniać położenia światła. Podczas zabawy nie unikniemy kontaktu bezpośredniego. Przykładamy szczególną wagę do kategorii lamp dziecięcych w naszym sklepie i proponujemy modele wykonane z drewna, rattanu, metalu oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Znajdziesz tam również lampy ze szklanymi kloszami, ale pamiętaj, że są to propozycje dla starszaków oraz nastolatków. W tym przypadku mniejsze jest już ryzyko stłuczenia i zagrożenia zdrowia.

Jakie funkcje powinny mieć lampy nocne dla dzieci?

W asortymencie oświetlenia dziecięcego dostępne są modele zarówno z funkcją on/off jak i te z dodatkowym atutem ściemniania, zmiany barwy, natężenia oraz koloru światła.  W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać lampy w różnych kształtach i kolorach, które delikatnym światłem pozwolą utulić malucha do snu lub takie, dzięki którym dobrze oświetlisz czytaną na dobranoc książkę.

Ściemnianie pozwoli zbudować odpowiedni nastrój. Rozjaśnij podczas zabawy, czytania lub sprzątania. Podczas utulania malucha do snu przyda się światło bardziej delikatne, rozproszone, nie oślepiające a jedynie dające poświatę.

Zmiana barwy światła przydaje się w doborze funkcji jakie ma spełniać oświetlenie. Barwa ciepła, ok.3000K pozwala się zrelaksować więc będzie idealna podczas przygotowania do snu. Natomiast barwa neutralna ok.4000K wspomaga koncentrację wiec sprawdzi się kiedy potrzebne jest skupienie. Układanie klocków, rysowanie, nauka pisania czy puzzle to czynności przy których sprawdzi się oświetlenie w dziennej barwie. Doskonałym wyborem będzie model z możliwością zmiany barwy światła i opcją dostosowania barwy świecenia pod wykonywane czynności oraz rytm dnia.

Zmiana kierunku padania światła przyda się w nocnej lampie w pokoju Twojego dziecka. Pozwoli skierować źródło świecenia dokładnie tam gdzie jest potrzebne. W zależności czy będzie to wieczorne czytanie do snu czy układanie małych elementów np. klocków LEGO dostosujesz oświetlenie do sytuacji. 

Czy lampa może być elementem zabawy? Oczywiście! Pamiętasz zabawę w cienie? Pokaż możliwości swojemu maluchowi a z pewnością będzie zachwycony! Zbuduj piękne wspomnienia swoje i małego człowieka dzięki możliwościom jakie daje bezpieczne oświetlenie.

Stylowe lampki nocne dla dzieci jako element dekoracyjny pokoju dziecięcego

Piękne lampy w pokoju Twojego dziecka podkreślą charakter jego wnętrza. Nie tylko sprawią, że maluch nie będzie się obawiał ciemności. Twoje dziecko będzie się czuło bezpiecznie i radośnie jeżeli zadbasz o właściwe oświetlenie. Warto zadbać o spójność dekoracji. Kwestia zachowania harmonii wpłynie pozytywnie na nastrój oraz skupienie zarówno podczas zabawy jak i nauki. Szczególnie w przypadku małych dzieci warto również zadbać o rozwijanie wyobraźni. W takim wypadku świetnie sprawdzą się wzory z asortymentu naszego sklepu w bajkowych kształtach zwierzątek, pojazdów oraz innych ciekawych motywach.

Jakie wzory i kolory oświetlenia wybrać?

Współcześnie zaplanowane przestrzenie pozwalają na wykorzystanie designerskich dodatków. Na pewno starasz się zapewnić bezpieczne otoczenie kupując odpowiednie do wieku zabawki, wykorzystując naturalne tkaniny i dbając o higienę przestrzeni małego człowieka. Dobrze dobrane lampy zarówno do aranżacji jak i do wieku dziecka podkreślą zaplanowany przez Ciebie wystrój i nauczą Twoje dziecko, że przedmioty, którymi się otaczamy na co dzień mają istotny wpływ na nasze samopoczucie i poczucie estetyki w kolejnych latach życia. Należy pamiętać, że oświetlenie jest jak kropka nad i. Jeżeli wybrałeś już wiele dodatków niech oświetlenie będzie spokojne i uzupełni jedynie paletę użytych barw. Jeżeli wystrój pokoju Twojego dziecka jest raczej spokojny, możesz pozostać przy delikatnej całości lub lampy traktować jako główny designerski punkt aranżacji.

Wybór lampki nocnej w zależności od wieku dziecka

Uroczy króliczek czy świecąca wiewiórka to słodkie dodatki do przestrzeni maluszka. Od pierwszego dnia narodzin będą wzbudzać zainteresowanie i pobudzać wyobraźnię. Gdy dziecko rośnie i jego hobby nabiera kształtów możemy sprawić mu ogromną radość umieszczając ulubione elementy w jego pobliżu. Dla fana kosmosu może to być rakieta lub gwiazda, dla miłośników zwierząt wybierz niedźwiadka lub pingwina, fan motoryzacji będzie zachwycony wyścigówką lub motorem.

Podczas gdy dziecko staje się nastolatkiem zmienia się stylistyka, którą lubi się otaczać. Infantylne modele lamp nie sprawdzą się już w jego aranżacji. Warto wtedy zadbać o spójność całokształtu wystroju pokoju, w tym oświetlenia przy łóżku. Kształty geometryczne, metalowe modele, minimalistyczne wzory sprawią radość chłopcu. Lampy w pastelowych odcieniach lub wykonane z naturalnych materiałów będą doskonałym dodatkiem do pokoju dziewczynki. Najlepiej jednak kierować się głównie gustem naszego dziecka oraz dopełniać wystrój wnętrza jego przestrzeni nie kierując się jedynie płcią.

Lampki nocne dla dzieci w roli praktycznego oświetlenia biurkowego

Przestrzeń dziecka służy zarówno do zabawy jak i do nauki. Umieszczając biurko w pokoju dziecięcym planujemy przestrzeń gdzie będzie mogło rysować, lepić z plasteliny, układać klocki, wycinać, ale również czytać czy pisać. Oświetlenie jest kluczowym elementem tego miejsca. Możesz w tym zastosowaniu umieścić lampkę nocną. Najlepiej sprawdzi się model z możliwością regulacji kierunku padania światła. Pozwoli to skierować źródło w miejsce gdzie jest najbardziej potrzebne. Pamiętaj o stawianiu lampki po przeciwnej stronie niż używana przez dziecko ręka. Tak żeby nie zasłaniało sobie i nie tworzył się cień na blacie. dosyć często, szczególnie w małych pokojach umieszcza się lampki nocne na biurku i spełniają funkcję zarówno oświetlenia biurka jak i oświetlają przestrzeń łóżka. W takim wypadku wybrany model musi być łatwy do przestawiania lub też zmiany położenia części świecącej.